خدمات مترو در شهر واشنگتن

شبکه Metrobus:

شبکه Metrobus  کلان شهر واشنگتن یک سیستم گسترده با 18 خط اصلی حمل و نقل و 99 مسیر متغیر خصوصی است که در خدمت ناحیه شهریArlington   قرار دارد، این  شبکه را Arlington Metrobus نیز می نامند.

 

شبکه Metrorail :

خدمت دیگر شبکه حمل و نقل،  Metrorail است، این شبکه نیز دارای 78 ایستگاه در طی مسافتی معادل 103 مایل است، که بیشتر آنها زیرزمینی هستند.

سیستم Metrorail دارای 5 رنگ، مسیر با کدگذاری های متنوع است که مسیرهای مختلف را قطع کرده و به مسافران این امکان را می دهد تا در هر نقطه که تمایل به تغییر مسیر دارند، مترو خود را تعویض کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید نقشه شبکه حمل و نقل را مطالعه کنید.

 

هزینه های حمل و نقل با مترو:

شبکه حمل و نقل مترو واشنگتن برای اخذ هزینه های آمد و شد شهروندان تسهیلات ویژه ای را برای اقشار مختلف جامعه در نظر گرفته است، به طور مثال کارتهای اعتباری Metrochek  را که یک کارت اعتباری مخصوص کارمندان در تمام نقاط واشنگتن است و  هزینه آن توسط دولت فدرال تامین می شود، را برای پرداخت  هزینه کرایه مترو در اختیار این افراد قرار می دهد. از این کارت اعتباری برای پرداخت کرایه مترو بصورت Online نیز می توان استفاده کرد.

 

راهنمای مسیرهای مترو ( GuideRide ):

استفاده از راهنمایی های GuideRide  می تواند مسافران را در چگونگی یافتن مسیرهای صحیح مترو و خطوط مورد نظرشان کمک کند. Ride Guide  در مورد مقصد، مکان و زمان سوار شدن به مترو سوال می کند، سپس بهترین و کوتاه ترین مسیر را انتخاب کرده و در اختیار افراد قرار می دهد.

 

دسترسی به مترو برای سالمندان و افراد ناتوان جسمی: 

سیستم مترو واشنگتن برای افراد ناتوان یا سالمند امکان استفاده ارزانتر از مترو را با ارائه کارتهای شناسایی فراهم کرده است. با ارائه کارت، مسئولان فروش، تخفیف ویژه ارا برای این افراد قائل می شوند. فروشگاهها و کیوسک ها همچنین به افرادی که دارای کارت های metro ID هستند نیز تخفیف می دهند.

 

چگونه می توان کارت های ID را تهیه کرد؟

افرادی با 65 سال سن یا بیش از آن می توانند کارت های  IDسالمندان را با مراجعه به فروشگاههای مخصوص تهیه و استفاده کنند. به همراه داشتن مدرکی برای اثبات سن افراد مانند شناسنامه، کارت شناسایی، گواهی نامه رانندگی یا پاسپورت برای این مورد الزامی است. علاوه بر مکان های عنوان شده کارت های ID را نیز می توان از کتابخانه های عمومی و مراکز فروش WMATA تهیه کرد.

برای تهیه کارت ID ناتوانان جسمی و سالمندان نیز باید فرم درخواست را پر کرده و آن را به اداره Metro ID  تحویل دهند، این فرم را می توانید با مراجعه به وب سایت اداره مذکور و یا ازطریق پست الکترونیکی دریافت کنید.

 

برنامه های مترو برای کودکان:

در قسمتی از مترو می توانید اطلاعات کاملی در مورد بازی ها و مسابقات و رقابت های کودکان بدست آورید که شامل موارد زیر می شود:

_ اعلان های مسابقاتی دانش آموزان

_ موارد ایمنی مترو برای کودکان

_ حداکثر ایمنی های مترو برای جوانان

_ مرکز نقاشی

_ سرگرمی و بازی ها

_ بازیهای مرتبط با مترو

 

اطلاعات عمومی نحوه استفاده از Metrorail :

کرایه ها:

_ حداقل کرایه در این سیستم 1.20$ و حداکثر 3.60$ است که بسته به میزان فاصله بین ایستگاهها تغییر می کند. برای اطلاع از نرخ کرایه در ایستگاه می توانید از نقشه شبکه استفاده کرده با تعیین فاصله بین ایستگاهها از میزان کرایه مطلع شوید.

 _ نقل و انتقال کالا در شبکه Metrorail رایگان بوده و تنها برای انتقال کالا به Metrobus 35 سنت دریافت می شود.

 

ساعات کار:

هفت روز هفته

ایستگاههای Metrorail راس ساعت 5:30 صبح در تمام روزهای هفته باز و در ساعت 7 بعدازظهر تعطیل می گردد. اما روزهای یکشنبه و پنج شنبه تا نیمه شب و جمعه و شنبه شب ها تا ساعت 3 صبح باز است.

 

یافتن ایستگاه مترو:

برای یفتن ایستگاه مترو در خیابان ها به دنبال ستون های بلند قهوه ای رنگی که با حرف بزرگ M  مشخص شده اند بگردید. این علامت مشخص کننده ایستگاه مترو است و با نواری از رنگهای آبی، سبز، نارنجی، قرمز و زرد که نشان دهنده نوعهای مختلف خطوط   Metrorail  است، مشخص شده است.

 چنانچه در حال رانندگی هستید تنها به علامات بزرگ مترو که مخصوص رانندگان است، توجه کنید.

 علامات مترو مخصوص نابینایان نیز به نام Pylons  وجود دارد که با حروف درشت بریل بر روی ستون مشخص شده است.

برای پارک در ایستگاههای مترو هزینه ای دریافت می شود که بسته به ایستگاه این نرخ متفاوت است اما در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته پارکینگ مترو رایگان است.

 

ورود به ایستگاه:

برای ورود و خروج از ایستگاه به یک کارت پرداخت کرایه، Metropass ،Metrochek یا Smartrip احتیاج است. کارت های کرایه را نیز می توان از برخی ماشین های خودکار که در طول ایستگاهها وجود دارد، خریداری کرد.

 

راهنمای ایستگاه:

نقشه ها در مسیر ایستگاه در نزدیکی ماشین های فروش بلیط و داخل مترو به مسافران کمک می کنند تا مسیر خود را پیدا کنند.

توجه داشته باشید که اسم آخرین ایستگاه از مسیر مترو و ایستگاهی که مقصد شماست در راهنمای نقشه ای که  آخرین ایستگاه آن با دو دایره سیاه رنگ علامت گذاری شده، وجود دارد.

 

انتظار برای مترو:

علامات موجود در ایستگاه به شما می فهمانند که کدام سکو برای مسیر شما مناسب است.

 زمانی که در سکو مورد نظر قرار گرفتید، بر روی نقاط قرمز رنگ قرار گیرید تا در زمان ورود مترو به ایستگاه چراغ های درخشان سکو شما را مطلع سازند.

 

تشخیص مترو:

مقصد مترو را قبل از سوار شدن بررسی کنید. این مقصد در بالا و کنار شیشه جلو مترو نوشته شده است. 

رنگ خط مورد نظر نیز در جلو و پشت مترو مشخص کننده مسیر میباشد.

نشانگرهای الکترونیکی نیز به افرادی که مشکل شنوایی دارند در تعیین مسیر کمک می کنند.

 

سوار شدن مترو:

در کنار درهای مترو بایستید و اجازه دهید که ابتدا مسافرین مترو پیاده شوند و سپس شما سوار شوید. به افراد با ناتوانی جسمی یا کسانی که احتیاج دارند زودتر سوار شوند، این اجازه را بدهید تا قبل از شما سوار شوند. از نداشتن فاصله مابین پله ورودی و سکو اطمینان حاصل کنید. بصدا در آمدن علامات نشان دهنده بسته شدن درها است. در این صورت کنار بروید و تا آمدن مترو بعدی صبر کنید. بر خلاف درهای آسانسور، درهای مترو بطور خودکار دوباره باز نمی شوند.

 

نیاز به کمک:

برای رفع مشکل کارت اعتباری کرایه خود می توانید از مدیریت ایستگاه کمک بگیرید. در مواقع ضروری می توانید دکمه قرمز رنگ را بر روی Callbox که در برخی از ایستگاهها وجود دارد فشار دهید.

کارت های پرداخت قابل پس دادن نیستند اما در صورت اینکه بخوبی کار نکند می توانید آن را تعویض کنید.

 

اطلاعات عمومی استفاده از Metrobus :

ایستگاه های مترو در کجا واقع شده اند: html>

/ 0 نظر / 12 بازدید