مدیر اجرایی یاهو یک دلار حقوق گرفت

مدیر اجرایی یاهو در سال گذشته که درآمد یاهو ‌١٢ درصد و ارزش سهام آن نه درصد کاهش یافت به جز یک دلار حقوق سنتی سالانه‌اش هیچ پاداش، سهام یا حقوق فوق‌العاده‌ای دریافت نکرده است.

 

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جری یانگ ‌٣٩ ساله که یکی از بنیانگذاران شرکت اینترنتی پیشروی یاهو است و در سال گذشته به عنوان مدیر اجرایی یاهو منصوب شد، حقوقش بدون تغییر یک دلار باقی مانده و او این حقوق را سال‌هاست که پذیرفته است زیرا این شرکت اینترنتی پیش از این از وی یک میلیاردر ساخته است.

 

چک حقوقی چندان برای یانگ مهم نیست زیرا از راه فروش سهام خود در یاهو که در سال ‌١٩٩۴ به اتفاق دیوید فیلو همکلاس خود در دانشگاه استنفورد در سال ‌١٩٩۴ بنیانگذاری کرد، ثروتی گرد آورده است و همچنان ‌٩/٣ درصد از سهام یاهو به ارزش ‌۵/١ میلیارد دلار را در اختیار دارد.

 

جری یانگ که پیش از این مدیر یاهو بود در ماه ژوئن سال گذشته‌ی میلادی به دنبال افت شدید این شرکت به سمت مدیر اجرایی یاهو منصوب و جانشین تری سمل شد که پاداش ‌٧/٧١ میلیون دلاری وی در سال ‌٢٠٠۶ سهامداران این شرکت را به خشم آورد زیرا به اعتقاد آن‌ها در حالی که این شرکت در حال از دست دادن سهم خود در بازار تبلیغات اینترنت رو به توسعه است وی سزاوار این پاداش نبوده است.

 

البته یانگ تنها مدیری نبود که سال گذشته یک دلار حقوق دریافت کرد. استیو جابز، مدیر اجرایی اپل و لری پیچ و سرگی برین، بنیانگذاران گوگل نیز حقوق سالانه یک دلار دریافت کردند.

 

بر اساس این گزارش یاهو حقوق پرداختی به یانگ و سایر مدیران رده بالای این شرکت را در ضمیمه گزارش سالانه خود منتشر کرد.

 

شرکت‌های سهامی آمریکایی معمولا میزان پرداخت به مدیران خود را در بیانیه‌های حقوقی و چند هفته قبل از نشست سالانه سهامداران خود فاش می‌کنند اما یاهو که با پیشنهاد مایکروسافت دست و پنجه نرم می‌کند این اطلاعات را در گزارش سالانه خود منتشر کرد.

 

یاهو نشست سالانه سهامداران خود را در یک اقدام دفاعی در برابر مایکروسافت به تعویق انداخته اما ناچار شد برای رعایت قوانین دولتی، تا روز سه‌شنبه جزئیات پاداش مدیران خود را اعلام کند.

 

/ 0 نظر / 9 بازدید