مجموعه کتاب ها و مجلات مدیریتی

عامل علاالدین
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۳۱
 

عامل علاء الدین: جادوی موفقیت در زندگی

 

یک اثر فوق العاده از جک کنفیلد

توصیه ی من اینه که این کتابو از دست ندین.

 

خرید کتاب از آدینه بوک

دانلود کتاب

 


 
 
Real-Time Marketing for Business Growth Free eBook download
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۸
 

Real-Time Marketing for Business Growth


Real-Time Marketing for Business Growth Free eBook download.
Publisher: FT Press | 2010 | 408 Pages | ISBN: 0137010109 | PDF | 3 MB

 

Your Hands-On Guide for Creating Continuous, Profitable Growth!
Use the proven, six-step Marketing Process to:
• Create a marketing plan with execution built in to the process.
• Accurately predict the ROI of marketing and sales to improve results.
• Integrate marketing best practices with new social media breakthroughs.
• Improve customer experience and customer lifetime value.
• Refine your brand and positioning to create a competitive advantage.
• Update strategy in real time to respond to changing market conditions.
• Create a culture that thrives on accountability, execution, and winning.


Downloads links:

http://www.file-rack.com/files/qNET8VaYQSn...altime.rar.html
خرید کتاب از
amazon

 
 
مدیر اجرایی یاهو یک دلار حقوق گرفت
نویسنده : رضا .د - ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳
 

مدیر اجرایی یاهو در سال گذشته که درآمد یاهو ‌١٢ درصد و ارزش سهام آن نه درصد کاهش یافت به جز یک دلار حقوق سنتی سالانه‌اش هیچ پاداش، سهام یا حقوق فوق‌العاده‌ای دریافت نکرده است.

 

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جری یانگ ‌٣٩ ساله که یکی از بنیانگذاران شرکت اینترنتی پیشروی یاهو است و در سال گذشته به عنوان مدیر اجرایی یاهو منصوب شد، حقوقش بدون تغییر یک دلار باقی مانده و او این حقوق را سال‌هاست که پذیرفته است زیرا این شرکت اینترنتی پیش از این از وی یک میلیاردر ساخته است.

 

چک حقوقی چندان برای یانگ مهم نیست زیرا از راه فروش سهام خود در یاهو که در سال ‌١٩٩۴ به اتفاق دیوید فیلو همکلاس خود در دانشگاه استنفورد در سال ‌١٩٩۴ بنیانگذاری کرد، ثروتی گرد آورده است و همچنان ‌٩/٣ درصد از سهام یاهو به ارزش ‌۵/١ میلیارد دلار را در اختیار دارد.

 

جری یانگ که پیش از این مدیر یاهو بود در ماه ژوئن سال گذشته‌ی میلادی به دنبال افت شدید این شرکت به سمت مدیر اجرایی یاهو منصوب و جانشین تری سمل شد که پاداش ‌٧/٧١ میلیون دلاری وی در سال ‌٢٠٠۶ سهامداران این شرکت را به خشم آورد زیرا به اعتقاد آن‌ها در حالی که این شرکت در حال از دست دادن سهم خود در بازار تبلیغات اینترنت رو به توسعه است وی سزاوار این پاداش نبوده است.

 

البته یانگ تنها مدیری نبود که سال گذشته یک دلار حقوق دریافت کرد. استیو جابز، مدیر اجرایی اپل و لری پیچ و سرگی برین، بنیانگذاران گوگل نیز حقوق سالانه یک دلار دریافت کردند.

 

بر اساس این گزارش یاهو حقوق پرداختی به یانگ و سایر مدیران رده بالای این شرکت را در ضمیمه گزارش سالانه خود منتشر کرد.

 

شرکت‌های سهامی آمریکایی معمولا میزان پرداخت به مدیران خود را در بیانیه‌های حقوقی و چند هفته قبل از نشست سالانه سهامداران خود فاش می‌کنند اما یاهو که با پیشنهاد مایکروسافت دست و پنجه نرم می‌کند این اطلاعات را در گزارش سالانه خود منتشر کرد.

 

یاهو نشست سالانه سهامداران خود را در یک اقدام دفاعی در برابر مایکروسافت به تعویق انداخته اما ناچار شد برای رعایت قوانین دولتی، تا روز سه‌شنبه جزئیات پاداش مدیران خود را اعلام کند.

 


 
 
بیل گیتس چگونه کار می‌کند؟
نویسنده : رضا .د - ساعت ٥:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳
 
اکونیوز: مجله فورچون در یکی ازتازه‌ترین مصاحبه های خود مصاحبه‌ای با بیل گیتس در خصوص نحوه کار و دفتر کار انجام داده است.

مجله فورچون سلسله مصاحبه‌هایی با عنوان "چگونه کار می‌کنم" با افراد مشهور دنیای صنعت و اقتصاد انجام داده است که محور اصلی این مصاحبه‌ها نحوه انجام کارها و مدیریت برنامه‌ها توسط این اشخاص است.

اگر به دفتر بیل گیتس نگاه کنید، کاغذ زیادی در آن نمی‌بینید.

وی می‌گوید: روی میزم ‌3 صفحه نمایش دارم که مجموعه آن‌ها با هم یک دسکتاپ واحد را تشکیل می‌دهند. من می‌توانم چیزها را از یک صفحه به صفحه دیگر بکشم. اگر شما یک بار تجربه کار با یک صفحه نمایش بزرگ را تجربه کنید، دیگر به گذشته برنمی‌گردید، چون اثر مستقیمی روی کارآیی شما خواهد گذاشت.

صفحه نمایش چپ لیست ایمیل‌هایم را نشان می‌دهد، صفحه نمایش وسط ایمیلی را که می‌خوانم و به آن جواب می‌دهم نمایش می‌دهد و مرورگرم روی صفحه نمایش راست قرار می‌گیرد.

در مایکروسافت ایمیل رسانه انتخابی است و بیشتر از تماس‌های تلفنی، بلاگ، اسناد و بولتن‌های خبری و یا نشست‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. (میل‌های صوتی و فکس‌ها در ایمیل‌ها ادغام شده‌اند)

بیل گیتس روزانه ‌100 ایمیل دریافت می‌کند، البته بعد از فیلتر ایمیل‌های ناشناس وی چنین تعداد ایمیلی دارد.

بیل گیتس سعی می‌کند، مطمئن شود وقتش را روی ایمیل‌هایی که اهمیت بیشتری دارند متمرکز کند.

تنها وسیله‌ای که گیتس در دفترش دارد و تکنولوژی پایینی دارد ، "وایت بوردش" است. وی از ماژیک‌های خوشرنگی استفاده می‌کند.

در مایکروسافت، می‌شود از روی وایت‌بوردها عکس برداشت و به رایانه‌ها ارسال کرد، به این ترتیب آن‌ها شبیه یک Tablet pc بزرگ می‌شوند.

کاغذ در زندگی روزانه من نقشی ندارد، من ‌90 درصد اخبار را آنلاین دریافت می‌کنم، وقتی برای نشستی می‌روم برای اینکه چیزی را به بقیه نشان دهم از tablet pc استفاده می‌کنم. این کامپیوتر با رایانه دفترم کاملا در ارتباط است و من به همه فایل‌هایی که به آن‌ها نیاز دارم، دسترسی دارم. یک نرم‌افزار یادداشت‌برداری به نام OneNote هم روی این رایانه دارم، بنابراین همه نوشته‌هایم به شکل دیجیتال هستند.

گیتس معمولا به جای اینکه برای پیدا کردن فایلی در داخل فولدرها دنبال آن‌ها بگردد، آن‌ها را جست‌وجو می‌کند، این کار را پیدا کردن آدرس‌های میل و شماره‌های تلفن هم انجام می‌دهد.

ابزار دیجیتالی دیگری که اثر زیادی روی کارآیی من داشته است، نرم افزار جست‌وجوی دسکتاپ است، این ابزار دسترسی من را به اطلاعات روی رایانه شخصی، سرور و اینترنت تغییر داده است. با هاردهای بزرگتر و افزایش پهنای باند، من چندین گیگابایت اطلاعات به شکل ایمیل، اسناد، فایل‌های رسانه‌ای، دیتابیس تماس‌ها و غیره دارم.

مایکروسافت بیش از ‌50 هزار کارمند دارد، بنابراین وقتی به این مطلب فکر می‌کنم که آینده پرداخت آنلاین چگونه خواهد بود و یا چه کار جالبی خواهد بود که خاطرات دوران کودکی را بشود ذخیره کرد، یا هر چیز جدید دیگر، آن‌ها را می‌نویسم، بعد کارکنان می‌توانند آن‌ها را ببینند و بگویند: نه، تو اشتباه می‌کنی یا اینکه می‌دانی چنین کاری اینجا و اینجا انجام شده است؟

نرم‌افزار SharePoint ، یکی از نرم‌افزارهای محبوب بیل گیتس برای تماس با کارکنان و مدیریت پروژه‌هاست.
http://www.itexperts.ir/l
 

 


 
 
HP دیگر به ایران نمی فروشد
نویسنده : رضا .د - ساعت ٥:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۳
 

شرکت آمریکایی HP که محصولات مختلف مخصوصاً اسکنرها و پرینترهای آن بخش بزرگی از بازار مصرف ایران را به تصرف خود درآورده، اعلام کرد از این پس به هر طریق ممکن جلوی فروش محصولات خود در ایران را خواهد گرفت.
بحث درباره فروش محصولات شرکت آمریکایی HP در ایران پس از آن آغاز شد که حدود ده روز قبل، یک نشریه آمریکایی اعلام کرد به رغم تحریم‌های کاخ‌سفید، فروش محصولات HP در ایران هر ساله افزایش داشته است. نشریه «بوستون گلوب» در آن گزارش تاکید کرد که شرکت آمریکایی HP با دور زدن تحریم‌های واشینگتن و از طریق واسطه‌هایی در امارات توانسته است بیش از 40 درصد بازار مصرف پرینتر و اسکنر در ایران را در اختیار بگیرد و سود سرشاری را نصیب خود و طرف اماراتی کند.
ده روز پس از آن گزارش که بازتاب بسیاری هم داشت، فشارهای وارده بر شرکت هیولت ‌- پاکارد [HP] این شرکت را وادار ساخت که هرگونه فروش مستقیم یا غیرمستقیم به ایران و هرگونه صادرات مستقیم یا با واسطه (ری اکسپورت) محصولات خود به ایران را متوقف سازد.

شرکت HP در بیانیه‌ای که  توسط خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شد، با تاکید بر این که «جلوی فروش محصولات خود در ایران را خواهد گرفت» یادآور شد از تمام قراردادهایش با توزیع‌کنندگان رفع ابهام کرده و به صراحت، فروش محصولات اچ‌پی را در ایران ممنوع کرده است. این شرکت همچنین تصریح کرده است که از این پس کنترل بیشتری را بر توزیع‌کنندگان اعمال می‌کند و مانع صدور محصولات HP به ایران می‌شود.

شرکت اچ‌پی در بیانیه خود البته اذعان کرده است که با وجود تحریم‌های دولت آمریکا، تاکنون از فروش محصولات خود در ایران مطلع بوده است. با این حال تاکید کرده که از این پس «ورای قانون» عمل می‌کند و جلوی فروش محصولات خود در ایران را می‌گیرد.
با وجود تحریم‌های کاخ‌سفید، صادرات شرکت‌های آمریکایی به ایران طی سال‌های اخیر به شدت افزایش داشته و از حدود 8 میلیون دلار در سال 2001 به حدود 145 میلیون دلار در سال 2007 رسیده است. گمرک جمهوری اسلامی در گزارشی که حدود یک هفته قبل منتشر شد، از افزایش ۲۲۲ درصدی واردات ایران از آمریکا طی ۹ ماهه اول سال جاری خبر داد .

برآوردهای انجام شده حاکی از آن است که هم‌اکنون حداقل 40 درصد بازار مصرف ایران در زمینه انواع پرینتر و اسکنر در اختیار شرکت HP است. به نظر می‌رسد که تحریم فروش محصولات اچ‌پی هیچ گونه ضرر یا خسارتی را متوجه مردم و دولت ایران نخواهد کرد و تنها منافع اقتصادی سرشار این شرکت در ایران را نصیب شرکت‌های رقیب در آسیای جنوب شرقی خواهد ساخت.

http://www.itexperts.ir/article51.html


 
 
دانلود کتاب صوتی راز
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٢
 

راز

نویسنده: راندا برن

ترجمه: نفیسه معتکف

زمان کل: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه

دانلود (حجم: 14MB) 

کتاب صوتی «راز» در واقع صدا و موسیقی فیلمی آموزشی با همین عنوان است

(Download Server: 4Shared     Format: Mp3     Archive Type: RAR)  

فهرست کتاب های موجود

فهرست نویسندگان 

کتاب های صوتی انگلیسی

راهنمای دانلود

 

خرید کتاب از آدینه بوک

منبع:

http://audiobook.blogfa.com/post-152.aspx


 
 
BusinessWeek - 19 April 2010
نویسنده : رضا .د - ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢۱
 
BusinessWeek - 19 April 2010

 

BusinessWeek - 19 April 2010
English | 81 pages | PDF | 16.90 MbBusinessWeek - Worlds leading business magazine. Timely, useful, provocative, innovative. (US)
Each issue of BusinessWeek features in-depth perspectives on the financial markets, industries, trends, technology and people guiding the economy. Draw upon Business Weeks timely incisive analysis to help you make better decisions about your career, your business, and your personal investments.


 
 
هوش هیجانى و مدیریت بازار
نویسنده : رضا .د - ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 
استفاده از هوش هیجانى در تجارت ایده‌اى نوین مى‌باشد که براى بسیارى از مدیران و تجار جانیفتاده است. در واقع بیشتر مدیران کماکان ترجیح مى‌دهند براى انجام کارها از مغزشان استفاده کنند تا از قلبشان.

بقیه در ادامه ی مطلب


 
 
خدمات مترو در شهر واشنگتن
نویسنده : رضا .د - ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

شبکه حمل و نقل مترو واشنگتن دارای ایمن ترین و مناسب ترین خطوط و مسیرهای عبوری است، این شبکه گسترده به سرپرستی مدیران سازمان حمل و نقل ناحیه کلان شهر واشنگتن سرپرستی و نظارت می شود.

این شبکه خود به قسمت های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام را به اختصار توضیح می دهیم:

بقیه در ادامه ی مطلب


 
 
شرکت نایکی (Nike)
نویسنده : رضا .د - ساعت ٧:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 
سال تأسیس :1964

کشور سازنده : ایالات متحده آمریکا

1-اسم نایکی از الهه یونانی بالدار پیروزی گرفته شده است.

2-فروشگاه های نایکی، معروف به شهر های نایکی به طور متوسط، 30000 فوت مربع فضا دارند - در حال حاضر سیزده فروشگاه ( نایکی تاون ) داخل آمریکا و چهار تا در سطح بین المللی وجود دارد.

3-نایکی یکی از دو فروشگاه معروف به الهه نایکی یا نایکی گادس را که مختص زنان فعال و ورزشکار است، در اکتبر 2001 افتتاح کرد.

نایکی
 
نایکی
 
نایکی

 


 
 
هدف تبلیغات سرگرم کردن و یا خنداندن مخاطب نیست
نویسنده : رضا .د - ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

در بسیاری موارد در بیلبوردها ، تیزرهای تبلیغاتی و حتی سایت ها با تبلیغاتی مواجه هستیم که سرگرم کننده و گاهی خنده دار به نظر می رسند ... و حتی تحسین همگان را بر می انگیزند ... اما سوال اینجاست : آیا این تحسین کنندگان خریدار کالا یا خدمات آن شرکت یا موسسه می شوند؟! آیا این آگهی که دقایقی شما را سرگرم کرده است ، اطلاعاتی از محصول (کالا یا خدمات) در اختیار شما قرار داده است که متقاعد خرید آن شوید؟!

 

به یک آگهی می رویم " زورو (Zoro) وارد صحنه می شود؛با چند نفر می جنگد و در نهایت با اتومبیلی از صحنه فرار می کند و می گوید: ماشین خود را در قرعه کشی بانک برنده شدم" آگهی جذاب و سرگرم کننده ای است... اما آیا شما با دیدن این آگهی در این بانک حساب باز می کنید؟! یا در حال حاضر به خاطر دارید این آگهی مربوط به کدام موسسه بود؟

تبلیغی بر روی یک اتوبوس توجه مرا به خود جلب کرد"برای آقایانی که از سوزش و التحاب پس از اصلاح خسته شده اند" دقیقأ دست بر مشکل بسیاری از آقایان گذاشته و مزیت و هدف محصول را با بیانی ساده مطرح کرده است.
این تبلیغ ،تبلیغی است با


 
 
رهبر پروژه
نویسنده : رضا .د - ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱۸
 

برگرفته شده از وبلاگ :

http://lessons-learned.persianblog.ir

اولین و مهمترین نقشی که در ابتدای پروژه و یا حتی قبل از شروع آن تعیین و تخصیص داده می‌شود، مدیریت پروژه است. مدیر پروژه به عنوان سکاندار هدایت پروژه بیشترین تاثیر را در موفقیت یا شکست پروژه دارد. از این رو موسسات مختلف مدیریت پروژه، توجه خاص و ویژه‌ای به این نقش مهم در حوزه مدیریت پروژه‌ها دارند.

 

 

رهبر


 
 
ناگفته های کتاب راز
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

ناگفته‌های کتاب راز

  

نویسنده: اد گانگور

مترجم: نگار مختاری

نوبت: چاپ اول

964-412-905-6 :ISBN

قیمت: ۲۹۰۰ تومان

هنوز مطالبی هست که در کتاب راز گفته نشده است و شما باید بیشتر از آنچه در کتاب راز آمده است بدانید ...

 

دانلود کتاب

خرید کتاب از آدینه بوک


 
 
100 پیشنهاد برتر فروش
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

۱۰۰ پیشنهاد برتر فروش

  

نویسنده: کن لنگدان

مترجم: مهدی پورعلی

نوبت: چاپ اول

978-964-412-980-6 :ISBN

قیمت: ۳۶۰۰ تومان

از مجموعه کتاب‌های تجارت جهانی (۹) - این کتاب برای تمام کسانی نوشته شده است که در کسب و کار خود با فروش سروکار دارند - یعنی تمام افرادی که در عرصه‌یتجارت فعال هستند. کتاب به افرادی که باید پیشنهادها و عملکردهایشان را در اختیار مافوق‌ها و زیردستان خود قرار دهند و همچنین به فروشندگان حرفه‌ای تمتم وقت کمک خواهد کرد. این کتاب عملکرد فروش شما را بهبود خواهد بخشید.

 

 

خرید کتاب از آدینه بوک

دانلود کتاب


 
 
اعترافات یک نت ورکر
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

اعترافات یک نت ورکر

  

نویسنده: فرشید رابطیان

 

نوبت: چاپ اول

 

قیمت: ۵۶۰۰ تومان

قوانین بین‌المللی شرکت‌های چند سطحی و پیامدهای مخرب فعالیت این شرکت‌ها در دنیا و ایران. کتابی در نقد و بررسی فعالیت شرکت‌های هرمی. آیا از تاریخچه‌ی نت‌ورک مارکتینگ اطلاعات دارید؟ آیا نت‌ورک مارکتینگ در اروپا و امریکا آزاد است؟ آیا از تاریخ فعالیت این شرکت‌ها در دنیا اطلاعات دارید؟ گلدکوئست از کجا آمده است؟ آیا QI همان گلد کوئست است؟ آیا فعالیت گلد کویست در چهارچوب قوانین بین‌المللی است؟ آیا با ترفندهای جدید کسانی که در این شرکت‌ها فعالیت می‌کنند آشنا هستید؟ ... و صدها سوال دیگر را در این کتاب بخوانید.

 

خرید کتاب از آدینه بوک

دانلود کتاب


 
 
اسرار بازاریابی Apple
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٧
 

اسرار بازاریابی Apple   

lkjl

 

آقای Steve M.Chazin به این سوال پاسخ می‌دهد. او که نویسنده سایت Marketing Apple هست و به بررسی روش‌های بازاریابی اپل می‌پردازد، در نوشته‌ای، پنج راز بازاریابی اپل را بازگو می‌کند:

1. محصولات را نفروشید، مردم چیزی را می‌خرند که بقیه مردم داشته باشند.
اگر به تبلیغات آی‌پاد نگاه کرده باشید، آدم‌های شاد و پرانرژی را در حال رقص در پس‌زمینه‌های رنگی مختلف می‌بینید که آی‌پاد در دست دارند. در واقع در تبلیغات آی‌پاد، تمرکز روی خود محصول نیست، اپل life style خودش را تبلیغ می‌کند نه آی‌پاد را. یک آی‌پاد می‌خری و وارد کلوب آی‌پاد دارها می‌شوی!

2. هیچ وقت در بازار اولین نباشید؛ چیز بهتری بسازید.
اپل در واقع هیچ چیز جدیدی را اختراع نکرده است. اپل PC یا MP3 Player یا تلفن همراه را اختراع نکرده، فقط یک مدل جدید و زیبا از چیزهایی که پیشتر هم بوده‌اند ارایه می‌دهد. در واقع محصولات جنجالی اپل، بهبود یافته محصولاتی هستند که همین حالا می‌توانید آنها را در بازار پیدا کنید….

 

برای دانلود کتاب  اینجا را کلیک کنید.

http://www.marketingapple.com/

 


 
 
Business Week - 11 January 2010
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 
Business Week - 11 January 2010

 

Business Week - 11 January 2010
PDF | 73 pages | 35.7 Mb | English


Each issue of BusinessWeek features in-depth perspectives on the financial markets, industries, trends, technology and people guiding the economy. Draw upon Business Week's timely incisive analysis to help you make better decisions about your career, your business, and your personal investments

 

Business Week - 11 January 2010
depositfiles.com
hotfile.com

.


 
 
 
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 

Business Week - 28 December 2009

Business Week - 28 December 2009
PDF | 117 pages | 43.6 Mb | English


Each issue of BusinessWeek features in-depth perspectives on the financial markets, industries, trends, technology and people guiding the economy. Draw upon Business Week's timely incisive analysis to help you make better decisions about your career, your business, and your personal investments.


 
 
Harvard Business Review Magazine - April 2010
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 
برای اولین بار در ایران :
لینک دانلود رایگان مجله ی 
Harvard Business Review Magazine
در
www.managmentfsi.persianblog.ir
Harvard Business Review Magazine - April 2010

 

Harvard Business Review Magazine - April 2010
English | 128 pages | PDF | 52.40 MbHarvard Business Review is a general management magazine published since 1922 by Harvard Business School Publishing, owned by the Harvard Business School. A monthly research-based magazine written for business practitioners, it claims a high ranking business readership among academics, executives, and management consultants.


 
 
نکته های رهبری
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 

رهبری یعنی داشتن تاثیر و نفوذ در دیگران.

 جان مکس ول

 

این تعریف از تعاریف مورد علاقه ی من در مورد رهبری است. این تعریف توصیف بسیار ساده و قابل فهمی است که رهبری را برای همه ملموس می سازد. همه ما می توانیم میزان معینی از نفوذ یا تاثیر را روی یک فرد , در یک نقطه ودر یکمکان بکار ببریم. رهبری , موقعیت, مقام و یا یک نومدار گردشی نیست , بلکه تاثیر یک زندگی روی زندگی دیگر است.

 

 

شخصیت هر فرد بیانگر قدرت اوست.

بوکر تی واشنگتن

اولین درسی که هر یک از ما باید یاد بگیریم این است که رهبری وسیع و جامع از یک شخصیت عمیق سرچشمه گرفه است. ساختار و امکانات اساسی و مورد نیاز برای یک کشور , داشتن یک شخصیت بزرگ برای حمایت از یک جریان بزرگ است. اعتماد و تشریک مساعی پیروان ما باید با سطح شخصیت خود ما برابر باشد.

 

 

 

از قدرت خود برای کمک به مردم استفاده کنید ؛ زیرا به ما قدرت اده نشده که فقط اهداف خود  را گسترش دهیم  یا به آن اهداف برسیم و یا حتی در جهان خودنمای کنیم و یا اسمی از خود بر جای بگذاریم ؛ بلکه تنها استفاده ی مفید از قدرت خدمت به مردم است.

 

بله درست است ؛ وقتی ما قدرت را برای رسیدن به خواسته های خودمان بکار می بریم از قدرتمان سو استفاده کرده ایم.

اصطلاح رایج دهه نود لغت ( قدرت دادن)

Empower

بوده است ؛ یعنی قدرت دادن به شخص برای عمل کردن. خیلی ساده این لغت به این معنی است که عمدا قدرت خود را آشکار کنیم. این همان چیزی است که مردم آرزو دارند رهبران آنها انجام دهند. در کتاب انجیل نیز توسط عیسی مسیح به این حقیقت اشاره شده است « ... که هر کس آرزو دارد در بین شما یزرگ و عزیز شد به خدمت شما در می آید.»

 

پرسیدن این که چه کسی باید رئیس باشد مثل پرسیدن این است که چه کسی باید در بین چهار خواننده با صدای زیر آواز بخواند ؟!

واضح است . کسی که می تواند با صدای زیر آواز بخواند.

هنری فورد

من عاشق این قانون ساده و فروتنانه ی هنری فورد هستم.او نوار قرمز بشری را قطع میکند و می گوید رهبری فقط یک دوره ی صدی و یا کسب مقام نیست بلکه تواایی است. سوال مناسب این است : چه کسی می تواند از عهده  ی ظایفش برآید ؟

 

 

 

در طول یک گزارش از تام واتسن مسئول شرکت آی بی ام پرسیده شد که اگر یکی از کارمندان او اشتباهی مرتکب شود و این اشتباه 600000 دلارضرر  برای شرکت به همراه داشته باشد  او این کارمند را اخراج می کند یا نه ؟

 او پاسخ داد : نه , من 600000 دلار برای آموزش او خرج می کنم ؛ چرا باید بخواهم تجربه اش را اجاره دهد؟ 

پاسخ تام واتسن دیدگاهی را برای یک سری از رهبران به وجود می آورد که مجبور شوند به یک کارمند اجازه دهند به دنبال به ست آوردن یک اشتباه یا شکست باشد. اگر اشتباه انها غیر اخلاقی نبوده و یا به طور اساسی اشکالی در سازمان ایجاد نمی کرد باید بهترین کار را انجام دهیم و او را نگه داریم . چرا  به این به عنوان یک تجربه ی آموزنده نگاه نکنیم و آن را یک سرمایه گذاری برای آینده در نظر نگیریم ؟

 

 

 

 

عقابها در یک جا جمع  نمی شوند – شما باید آنها را یکی یکی پیدا کنید.

روس پروت

احتمالا شما هم به این نکته توجه کرده اید. بر عکس بیشتر رندگان عقابها به طور دسته جمعی پرواز نمی کنند زیرا آنها به این راحتی با یکدیگر سازش نمیکند . آنها نمی توانند با فعالیت های دیگر همنوعانشان ع خود را وفق دهند و شما هم نمیتوانید انها را در دسته های بزرگ پیدا کنید.  آنها به تنهایی پیشاپیش و بالاتر از سایر پرندگان پرواز می کند . رهبران مانند عقابها هستند.

 

 

 

اگر فردی بخواهد ارکستر را رهبری کند باید پشت به جمعیت باشد.

 

تفسیر این لغت کوچک ( ارکستر) در برگیرنده ی مفهوم دیگری نیز هست . اگر یک فرد بخواهد ارکستر را رهبری کند باید ابتدا تصمیم قاطعانه صمیم بگیرد چرا که او نه می واند با جمعیت همراه شود و نه می تواد به پاسخ جمعیت نسبت به رهبری او توجه  ماید. او باید در کارش تمرکز کند و این اراده را داشته باشد که به تنهایی تحمل کند . او باید خود را وقف افرادی کند که به او کمک می کند , نه گروهی که او را تماشا می کنند در آخر , حتی اگر او دوست داشته باشد که جمعیت برایش کف بزنند , باز این کار نمیتواند هدف او باشد. هدف او باید رهبری گروه ارکستر آن هم با مهارت و ب نحو بسیار خوبی باشد . تشویق یک محصول فرعی است.

 

 

یک سوال مهم برای رهبران و مدیران این است : آیا من مردم را می سازم و یا رویاهای خود را . و از مردم برای رسیدن به آن رویاها استفاده می کنم؟

جان مکس ول

جک هی فورد سالها پیش درسی را به من آموخت او گفت : هدف ما ساختن یک کلیسای بزرگ نیست , بلکه ساختن افراد بزرگ است . اگر ما بر روی مردم سرمایه گذاری کنیم و آنها را به عنوان مریدان کارکشته قرار دهیم , در آینده رویای خدمان که همن ساخت و تکمیل لیسا اس تحقق می پذیرد. مردم به سرعت تعیین می کنند که ایا ما داریم انها را می سازیم و یا از انها استفاده می کنیم.

 

 

 

 

 

 


 
 
لوترکینگ: من رویایی دارم
نویسنده : رضا .د - ساعت ۱۱:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دکتر مارتین لوترکینگ، رهبری بزرگ برای جنبش حقوق مدنی آمریکا بود که دستاوردهای او سمبل امید و الگوی ترسیم فرداهایی متفاوت برای رهبران تغییرات اجتماعی است.

او معتقد بود خشونت یک امر غیراخلاقی و عدم خشونت عین اخلاق است. در آمریکایی که سیاهپوست حتی اجازه نشستن بر صندلی اتوبوس را نداشت، مبارزات پی گیر لوترکینگ که مبنای آن مبارزه عاری از خشونت بود ،منجر به تدوین و تصویب قوانین حقوق بشری و ضد نژاد پرستی مهمی شد. زمانی که لوترکینگ جوان رهبری مبارزات را بر عهده گرفت، سیاه پوستان شهر "ماستان مری" 382 روز بود که از سوارشدن به اتوبوس ها خودداری می کردند. او فقط در فاصله بین سال های 1957 تا1968 میلادی بیش از شش میلیون مایل سفر و بیش از 25 هزار سخنرانی ایراد کرد.

لوترکینگ که در سال 1955 موفق به دریافت دکترای الهیات از دانشگاه بوستون شده بود، توانست بسیاری از قوانین حقوق مدنی را فارغ از رنگ پوست به تصویب برساند. تصویب قوانین مهاجرت، تابعیت، آزادی و برابری بشریت و حق انتخاب محل زندگی که همگی در سال های 64 تا 65 در آمریکا به تصویب رسیدند ،بدون مبارزات او امکان پذیر نبودند.


 
 
Business Week - 22-29 March 2010
نویسنده : رضا .د - ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٤
 
Business Week - 22-29 March 2010

 

Business Week - 22-29 March 2010
PDF | 105 pages | 44 Mb | English


Each issue of BusinessWeek features in-depth perspectives on the financial markets, industries, trends, technology and people guiding the economy. Draw upon Business Week's timely incisive analysis to help you make better decisions

about your career, your business, and your personal investments.

Business Week - 22-29 March 2010
depositfiles.com
hotfile.com